Ładowanie strony ...Start
Mapa dojazdu
Zadzwoń
Facebook
Instagram
Nasz zespół
O nas
Nasz zespół
Now
Konsultacja stomatologiczna
Konsultacja
Konsultacja stomatologiczna
Now
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Now
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Now
Profilaktyka
Profilaktyka
Profilaktyka
Now
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Now
Protetyka
Protetyka
Protetyka
Now
Implanty zębowe
Implanty
Implanty zębowe
Now
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Now
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Now
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Now
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Now
Badania laboratoryjne
Diagnostyka
Badania laboratoryjne
Now
Cennik
Cennik
Cennik
Now
Galeria naszych prac
Galeria prac
Galeria naszych prac
Now
Kontakt
Kontakt
Kontakt
Now
Dentysta przy tablicy
Video Blog
Umów wizytę:502 04 02 01
Protetyka
Protetyka

Protetyka stomatologicznaCzęstochowa

Mimo utraty zębów nie musisz tracić radości z życia! Dzięki indywidualnie i odpowiednio dopasowanym rozwiązaniom protetycznym możesz zachować funkcje narządu żucia oraz wysoką estetykę uśmiechu.

Współcześnie wykonywane prace protetyczne bardzo wiernie odtwarzają wygląd zębów i tkanek w jamie ustnej. W zależności od tego, czego Pacjent oczekuje od swojej protezy i jak rozległe są występujące w jego przypadku braki, w Kowalikowie Stomatologia może zdecydować się na:

  • Korony protetyczne — imitujące naturalną koronę utraconego zęba. Jest to uzupełnienie stałe, które najczęściej wykonuje się z porcelany. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość niemal idealnego dopasowania koloru i kształtu korony do pozostałych zębów Pacjenta. Korony mogą być w pełni wykonane z surowca ceramicznego (np. porcelanowe) albo osadzone na specjalnie wykonanej podbudowie (z metalu lub cyrkonu).
  • Mosty protetyczne — są uzupełnieniami stałymi, które umożliwiają wypełnienie rozległych braków zębowych (obejmujących od kilku do nawet kilkunastu zębów). Most zbudowany jest z koron protetycznych. Zastosowanie tego rozwiązania jest możliwe jedynie w przypadku, gdy po obu stronach luki zębowej znajdują się naturalne zęby Pacjenta, które po odpowiednim przygotowaniu mogą pełnić funkcję filarów.
  • Mosty adhezyjne — są nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia przeprowadzenie odbudowy utraconego zęba i przymocowanie go na stałe do sąsiednich zębów. Mosty adhezyjne bardzo dobrze sprawdzają się w uzupełnianiu braków zębowych. W przypadku mostów adhezyjnych nie trzeba szlifować powierzchni zdrowych zębów – to olbrzymia zaleta tej formy leczenia protetycznego. Ze względu na wysoką estetykę tego rozwiązania, często wykorzystuje się je do uzupełniania braków zębowych w najbardziej wyeksponowanych odcinkach łuku zębowego.
  • Protezy ruchome (całkowite lub częściowe) – najczęściej są one wykonane z akrylu i elementów metalowych. Tego rodzaju protezy w niefizjologiczny sposób przenoszą siły żucia na kości wyrostków zębodołowych lub pozostałe jeszcze w jamie ustnej zęby. Aby odpowiednio spełniały swoje funkcje, wymagają odpowiedniego zamocowania w jamie ustnej, np. przy użyciu kremu mocującego. Bardzo popularnym typem protez zębowych są protezy szkieletowe. W naszym centrum stomatologii tworzymy protezy szkieletowe zębów indywidualnie na potrzeby każdego Pacjenta.
  • Wkłady koronowo-korzeniowe — mają za zadanie zrekonstruować zniszczone fragmenty naturalnej korony zęba i umożliwić umieszczenie uzupełnień protetycznych – koron oraz korzeni.
  • Implanty zębowe i mosty na implantach — tego rodzaju protezy zastępują utracone korzenie zębowe, w pełni przejmują ich naturalne funkcje i na stałe zrastają się z kością, w którą zostały wszczepione. Na implancie osadza się koronę protetyczną. Implant jest najtrwalszym, a jednocześnie najbardziej naturalnym uzupełnieniem protetycznym.
  • Licówki – to cienkie porcelanowe płytki, które przyklejane są na zewnętrznej powierzchni zębów Pacjenta. Nowoczesna protetyka stomatologiczna pozwala zamocować licówki unikając jednocześnie nadmiernego szlifowania tkanek twardych. Licówki porcelanowe doskonale sprawdzają się, gdy zęby Pacjenta zostały zniszczone przez próchnicę, mają nieestetyczny wygląd lub są nieprawidłowo ustawione w łuku.

Brak zębowy nie musi być już problemem! Protetyka stomatologiczna oferuje mnóstwo rozwiązań, dzięki którym Twój uśmiech ponownie stanie się piękny.


Nie czekaj!
Zadzwoń już teraz, aby umówić termin wizyty u doświadczonego protetyka.
Jedynie najlepsze rozwiązania są wystarczająco dobre!
IMPLANTY I PROTETYKA STAŁA - Cennik
Implantoprotetyką i chirurgią implantologiczną zajmujemy się od początku Stomatologii Rodzinnej a teraz Kowalikowie Stomatologia. Wieloletnie doświadczenie i stałe podnoszenie kwalifikacji na szkoleniach gwarantuje że przedstawiamy Państwu najlepsze rozwiązania na dzień obecny. Staramy się maksymalnie wysłuchać i wdrożyć Państwa oczekiwania do pracy protetycznej. Specjalizujemy się w odbudowach pełnołukowych tzn kompleksowych pracach które dają wysoki efekt estetyczny i funkcyjny. Zabiegi zawsze są bezbolesne z zabezpieczeniem uśmiechu pomiędzy wizytami. Gwarantujemy idealny dobór koloru, podpisujemy się zawsze pod uśmiechami w kolorach naturalnych dobranych do fizjonomii pacjenta chociaż na życzenie również wykonamy pracę w tonacji popularnego dzisiaj " " Hollywood smile " tzn białej. Współpraca z najlepszymi technikami powoduje że wspólnie dąrzymy do idelnego uśmiechu zachowującego kanony wykonywania protetycznych uzupełnień. Drogi Pacjencie gwarantujemy że w końcu zaczniesz się uśmiechać. Zapraszamy
- korona porcelanowa na metalu
1 500,00
- korona porcelanowa na podbudowie tlenku cyrkonu
1 800,00
- implantacja systemami premium
3 000,00
- odsłonięcie implantu ze śrubą gojącą
300,00
- korona na implancie / podbudowa tlenku cyrkonu/
3 000,00
- protezy ruchome
od 2 200,00
- licówka
2 000,00
- proteza elastyczna / akron,nylon/
od 2 500,00
- prace hybrydowe na implantach i własnych zębach oraz prace tylko na implantach wyceniane są indywidualnie.
0,00
-korona tymczasowa
300,00
-usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego lub włókna szklanego
od 300,00
-cementowanie korony wykonanej w innym gabinecie
200,00
-usunięcie korony /mostu/
od 400,00

Protetyka
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych przez nas prac:Rozwój protetyki stomatologicznej sprawił, że Pacjenci mogą wybierać spośród wielu typów uzupełnień. 

W Kowalikowie Stomatologia przeprowadzamy kompleksowe leczenie protetyczne, wykonujemy komfortowe w użytkowaniu wypełnienia i różne rodzaje uzupełnień protetycznych, stworzone z wysokiej jakości materiałów. Zastanawiasz się, gdzie przyjmuje najlepszy protetyk stomatologiczny w Częstochowie? Odwiedź nasze centrum stomatologii i skorzystaj z pomocy specjalisty protetyka.


Jak przebiega leczenie protetyczne?

W naszym centrum stomatologii pierwszym etapem leczenia jest odbycie konsultacji protetycznej. W trakcie niej specjalista przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad medyczny i ocenia stan zębów, kości i tkanek miękkich w jamie ustnej Pacjenta. Podczas takiej wizyty analizowane są również warunki zgryzowe i wykonywane są dodatkowe badania, takie jak np. RTG. Jeśli stan kliniczny Pacjenta tego wymaga, wykonujemy także deprogramację stawów skroniowo-żuchwowych. Protezy projektujemy i tworzymy na podstawie wyników badań diagnostycznych oraz wykonanych wycisków. Do celów diagnostycznych wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pomaga nam tak zaprojektować protezę, by jak najlepiej spełniała swoje funkcje. Przed przystąpieniem do wykonania protezy szczegółowo konsultujemy z Pacjentem szczegóły i staramy się jak najlepiej poznać jego oczekiwania w kwestii ostatecznego efektu leczenia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nowy uśmiech będzie dokładnie taki, o jakim marzył.

W niektórych przypadkach przed podjęciem leczenia protetycznego niezbędne jest przeprowadzenie zabiegów z zakresu leczenia zachowawczego.


Dlaczego warto wdrożyć leczenie protetyczne i uzupełnić braki zębowe?

Braki zębowe są bardzo poważnym problemem, którego nie warto lekceważyć. Mogą one doprowadzić do rozchwiania sąsiednich zębów, zaniku kości, wad wymowy oraz problemów ze strony układu pokarmowego. Rozległe ubytki powodują także, że na twarzy szybciej widoczne są oznaki starzenia. Nieestetyczny uśmiech może być źródłem wielu kompleksów i powodować problemy z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych. Odpowiednio zaplanowane i dostosowane do potrzeb Pacjenta leczenie, potrafi w pozytywny sposób odmienić komfort jego życia i podnieść samoocenę. Protetyka stomatologiczna jest jednym z głównych obszarów, w jakich się specjalizujemy. Jako Kowalikowie Stomatologia gwarantujemy, że wykonywane przez nas protezy są konstruowane z najwyższej jakości materiałów i będą dobrze spełniać swoje funkcje przez długie lata.
Lokalizacja
Kowalikowie STOMATOLOGIA
ul. św. Rocha 155
42-202 Częstochowa
NIP 9222693356

Rejestracja telefoniczna:
+48 502 040 201
Godziny rejestracji:
7:30-19:00
Poniedziałek - Piątek Kowalikowie MED
Copyright
Wykorzystywanie tekstów, materiałów graficznych oraz innych plików zawartych na stronie bez zgody autorów zabronione!

Copyright © 2020-2024 Kowalikowie STOMATOLOGIA
Ładowanie strony: 0.02 sec.
Wykonanie strony: Brewka.pl