Ładowanie strony ...Start
Mapa dojazdu
Zadzwoń
Facebook
Instagram
Nasz zespół
O nas
Nasz zespół
Now
Konsultacja stomatologiczna
Konsultacja
Konsultacja stomatologiczna
Now
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Now
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Now
Profilaktyka
Profilaktyka
Profilaktyka
Now
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Now
Protetyka
Protetyka
Protetyka
Now
Implanty zębowe
Implanty
Implanty zębowe
Now
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Now
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Now
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Now
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Now
Badania laboratoryjne
Diagnostyka
Badania laboratoryjne
Now
Cennik
Cennik
Cennik
Now
Galeria naszych prac
Galeria prac
Galeria naszych prac
Now
Kontakt
Kontakt
Kontakt
Now
Dentysta przy tablicy
Video Blog
Umów wizytę:502 04 02 01
Profilaktyka
Profilaktyka

Profilaktyka stomatologicznaCzęstochowa

W Kowalikowie Stomatologia wykonujemy zabiegi z zakresu profilaktyki, takie jak:

  • Skaling - czyli usuwanie warstwy kamienia nazębnego przy pomocy specjalnych narzędzi stomatologicznych (m.in. emitujących ultradźwięki, które w bezbolesny sposób rozbijają warstwę kamienia).
  • Piaskowanie - umożliwia pozbycie się zalegającego na powierzchni zębów osadu. Podczas tego zabiegu wykorzystujemy mieszaninę wody, powietrza i dwuwęglanu sodu, która jest aplikowana pod ciśnieniem.
  • Polerowanie zębów - pozwala usunąć wszelkie naloty, osady i przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Do wykonania zabiegu polerowania wykorzystujemy specjalistyczne pasty ścierne, gumki i szczoteczki.
  • Lakierowanie fluorem - polega na aplikacji na zęby cienkiej warstwy specjalistycznego lakieru, który jest bogaty w związki fluoru. Zabieg ten może być wykonywany zarówno u Dzieci, jak i dorosłych.
  • Lakowanie szczelin międzyzębowych - wykonujemy w obrębie przedtrzonowców i trzonowców. Wszelkie zagłębienia i bruzdy zębowe wypełniamy lakiem, który zmniejsza ryzyko pojawienia się zmian próchnicowych i ułatwia codzienną higienę jamy ustnej. 
  • Lapisowanie zębów mlecznych - przeprowadzamy ten zabieg u Małych Pacjentów, którzy nie mają jeszcze zębów stałych. 

Powyższe zabiegi wykonujemy często podczas jednej wizyty, w ramach oferowanych przez nas pakietów higienizacyjnych (różne konfiguracje usług dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta).


Nie czekaj!
Zadzwoń już teraz, aby umówić termin wizyty z zakresu profilaktyki.
Jedynie najlepsze rozwiązania są wystarczająco dobre!
PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA/ HIGIENIZACJA/ - Cennik
Wykwalifikowana kadra higienistek gwarantuje Państwu że poczujecie się zaopiekowani i dopieszczeni. Można powiedzieć że zabiegi higienizacji wykonywane w naszej placówce to spa dla zębów i przyzębia. Najnowocześniejsze preparaty i duża wiedza higienistek i czas rozmowy z nimi pozwoli Ci zmienić nawyki. Ukształtuje Twój sposób dbania o jamę ustną na nowo. Dzięki temu efekty leczenia będą jeszcze lepsze i bardziej przewidywalne. Pamiętaj lepiej zapobiegać niż leczyć. Higienizację powinno się wykonać dwa razy w cięgu roku.
Klasyczny Skaling / polishing / lakierowanie pianką z fluorem oraz instruktarz higieny.
380,00
AIRFLOW Prophylaxis Master-procedura usuwania biofilmu, osadów i kamienia z naturalnych zębów, implantów, wypełnień, aparatów ortodontycznych oraz obszarów nad - i poddziąsłowych.
430,00

Higienizacja
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych przez nas prac:Codzienna higiena jamy ustnej stanowi podstawę do zachowania zdrowego uśmiechu. Czasem jednak rutynowe zabiegi, które można samodzielnie wykonać w domu, nie są wystarczające. W takich sytuacjach warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta zatroszczy się o stan i wygląd zębów. W Kowalikowie Stomatologia wykonujemy pełen zakres zabiegów profilaktycznych, dbając o to, by uśmiechy naszych Pacjentów były naprawdę olśniewające!

Dlaczego warto poddawać się zabiegom profilaktycznym w gabinecie stomatologicznym?

Nawet codzienne szczotkowanie zębów rano i wieczorem, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych i używanie najlepszych środków do higieny jamy ustnej, może nie być wystarczające, by skutecznie uchronić się przed problemami ze zdrowiem jamy ustnej i zębów. Odkładanie się płytki nazębnej i tworzenie nieestetycznej warstwy kamienia nazębnego prowadzi do rozwoju próchnicy. Odpowiednio dostosowane do potrzeb Pacjenta zabiegi profilaktyczne pomagają tego uniknąć i uchronić go przed poważnymi schorzeniami przyzębia i jamy ustnej.


Wybielanie zębów – jak możemy poprawić barwę Twojego uśmiechu?

W naszym gabinecie można skorzystać również z profesjonalnego wybielania zębów. Uśmiech nieustannie narażony jest na działanie niekorzystnych czynników — takich jak niewłaściwa dieta, czy nałogi — pod wpływem których wraz z upływem lat może tracić swój naturalny blask i piękny, biały kolor. Biały uśmiech można jednak z łatwością przywrócić, poddając zęby profesjonalnemu wybielaniu w gabinecie dentystycznym. 

W Kowalikowie Stomatologia do przeprowadzenia pełnego zabiegu wybielania wystarczą dwie sesje, które odbywają się pod ścisłą kontrolą lekarza. Stosowana przez nas metoda, w odróżnieniu od domowych sposobów, jest niezwykle efektywna i w pełni bezpieczna. Zęby można wybielić nawet o kilka odcieni, bez ryzyka uszkodzenia szkliwa i wystąpienia nadwrażliwości.
Lokalizacja
Kowalikowie STOMATOLOGIA
ul. św. Rocha 155
42-202 Częstochowa
NIP 9222693356

Rejestracja telefoniczna:
+48 502 040 201
Godziny rejestracji:
7:30-19:00
Poniedziałek - Piątek Kowalikowie MED
Copyright
Wykorzystywanie tekstów, materiałów graficznych oraz innych plików zawartych na stronie bez zgody autorów zabronione!

Copyright © 2020-2024 Kowalikowie STOMATOLOGIA
Ładowanie strony: 0.01 sec.
Wykonanie strony: Brewka.pl