Ładowanie strony ...Start
Mapa dojazdu
Zadzwoń
Facebook
Instagram
Nasz zespół
O nas
Nasz zespół
Now
Konsultacja stomatologiczna
Konsultacja
Konsultacja stomatologiczna
Now
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Now
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Now
Profilaktyka
Profilaktyka
Profilaktyka
Now
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Now
Protetyka
Protetyka
Protetyka
Now
Implanty zębowe
Implanty
Implanty zębowe
Now
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Now
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Now
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Now
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Now
Badania laboratoryjne
Diagnostyka
Badania laboratoryjne
Now
Cennik
Cennik
Cennik
Now
Galeria naszych prac
Galeria prac
Galeria naszych prac
Now
Kontakt
Kontakt
Kontakt
Now
Dentysta przy tablicy
Video Blog
Umów wizytę:502 04 02 01
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia nazębnegoCzęstochowa

Skaling jest zabiegiem higienizacyjnym, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego, który gromadzi się na powierzchni zębów – głównie w przestrzeniach międzyzębowych i w okolicach szyjek.

Kamień nazębny powstaje wskutek mineralizacji nagromadzonego wcześniej osadu nazębnego. Jest to problem, którego nie można bagatelizować, ponieważ kamień może być bezpośrednią przyczyną licznych problemów stomatologicznych, w tym także paradontozy.

W gabinecie Kowalikowie Stomatologia usuwamy osad i płytkę nazębną metodą skalingu, co pozytywnie wpływa na wygląd zębów i ogranicza możliwość rozwoju bakterii próchnicotwórczych.


Nie czekaj!
Zadzwoń już teraz, aby umówić termin wizyty i pozbyć się kamienia nazębnego.
Jedynie najlepsze rozwiązania są wystarczająco dobre!
PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA/ HIGIENIZACJA/ - Cennik
Wykwalifikowana kadra higienistek gwarantuje Państwu że poczujecie się zaopiekowani i dopieszczeni. Można powiedzieć że zabiegi higienizacji wykonywane w naszej placówce to spa dla zębów i przyzębia. Najnowocześniejsze preparaty i duża wiedza higienistek i czas rozmowy z nimi pozwoli Ci zmienić nawyki. Ukształtuje Twój sposób dbania o jamę ustną na nowo. Dzięki temu efekty leczenia będą jeszcze lepsze i bardziej przewidywalne. Pamiętaj lepiej zapobiegać niż leczyć. Higienizację powinno się wykonać dwa razy w cięgu roku.
Klasyczny Skaling / polishing / lakierowanie pianką z fluorem oraz instruktarz higieny.
380,00
AIRFLOW Prophylaxis Master-procedura usuwania biofilmu, osadów i kamienia z naturalnych zębów, implantów, wypełnień, aparatów ortodontycznych oraz obszarów nad - i poddziąsłowych.
430,00

Higienizacja
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych przez nas prac:Skaling może być wykonywany różnymi metodami, chemicznie, mechanicznie, laserowo lub ultradźwiękowo.

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje skalingu: naddziąsłowy i poddziąsłowy. Skaling naddziąsłowy ma na celu zlikwidowanie kamienia, który zlokalizowany jest w obszarze korony zęba. Zdarzają się jednak także przypadki, że kamień gromadzi się pod powierzchnią dziąseł.

Zaniedbania w kwestii higieny jamy ustnej, spożywanie wysoko przetworzonych pokarmów, a także nałogi negatywnie wpływają na kondycję zębów. Szczotkowanie, nitkowanie i inne doraźne zabiegi wykonywane w domowym zaciszu mogą być niewystarczające, by uchronić przed próchnicą. Warto więc codzienną higienę uzupełnić regularnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym. Nowoczesna stomatologia oferuje wiele sposobów, dzięki którym można utrzymać estetykę i zdrowie zębów. Jedną ze sprawdzonych metod jest skaling


Jak przebiega zabieg skalingu?

Po odpowiednim przygotowaniu zębów Pacjenta lekarz lub higienistka stomatologiczna mogą przejść do właściwej części zabiegu. Końcówkę skalera przykłada się kolejno do wszystkich miejsc, w których występuje kamień nazębny. Pod wpływem działania urządzenia złogi kamienia są rozbijane i odrywają się od powierzchni zębów. Następnie zęby są polerowane i pokrywane lakierem fluorkowym.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg warto jest powtarzać raz do roku, a w przypadku osób palących papierosy i pijących dużo kawy czy herbaty, nawet częściej. Sam zabieg nie wiąże się z żadnym dyskomfortem, ani bólem, jednak tuż po zabiegu skalingu może wystąpić nadwrażliwość zębów.

W gabinecie Kowalikowie Stomatologia wykonujemy zabieg skalingu przy użyciu nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Proponujemy naszym Pacjentom także inne, uzupełniające zabiegi higienizacyjne.


Przeciwwskazania do wykonania skalingu zębów

Skaling jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań uniemożliwiających usuwanie kamienia nazębnego za pomocą skalera należą:

  • ciąża,
  • zaawansowana osteoporoza,
  • implanty zębowe,
  • odklejająca się siatkówka oka,
  • rozrusznik serca.
Lokalizacja
Kowalikowie STOMATOLOGIA
ul. św. Rocha 155
42-202 Częstochowa
NIP 9222693356

Rejestracja telefoniczna:
+48 502 040 201
Godziny rejestracji:
7:30-19:00
Poniedziałek - Piątek Kowalikowie MED
Copyright
Wykorzystywanie tekstów, materiałów graficznych oraz innych plików zawartych na stronie bez zgody autorów zabronione!

Copyright © 2020-2024 Kowalikowie STOMATOLOGIA
Ładowanie strony: 0.01 sec.
Wykonanie strony: Brewka.pl