Ładowanie strony ...Start
Mapa dojazdu
Zadzwoń
Facebook
Instagram
Nasz zespół
O nas
Nasz zespół
Now
Konsultacja stomatologiczna
Konsultacja
Konsultacja stomatologiczna
Now
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Now
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe
Now
Profilaktyka
Profilaktyka
Profilaktyka
Now
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Now
Protetyka
Protetyka
Protetyka
Now
Implanty zębowe
Implanty
Implanty zębowe
Now
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Now
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Now
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Rentgen zębów
Now
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Usuwanie kamienia
Now
Badania laboratoryjne
Diagnostyka
Badania laboratoryjne
Now
Cennik
Cennik
Cennik
Now
Galeria naszych prac
Galeria prac
Galeria naszych prac
Now
Kontakt
Kontakt
Kontakt
Now
Dentysta przy tablicy
Video Blog
Umów wizytę:502 04 02 01
Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe - EndodoncjaCzęstochowa

Leczenie kanałowe to często jedyny sposób na uratowanie zęba, gdy Pacjent trafia do gabinetu dentystycznego zbyt późno, borykając się już z dolegliwościami bólowymi. Dzięki takiej formie leczenie ząb zostaje zachowany i w dalszym ciągu może pełnić swoje pierwotne funkcje.

Stosowane przez nas procedury, materiały i sprzęt, zapewniają Pacjentowi pełen komfort w trakcie leczenia i sprawiają, że leczenie kanałowe jest bezbolesne!

Leczenie kanałowe zębów - opis:


Zabiegi wykonujemy przy użyciu nowoczesnego sprzętu i najwyższej jakości materiałów. Leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem. Specjalistyczne urządzenia i systemy (Protaper i Protaper Gold z VDV) stosowane w naszym gabinecie, pozwalają nam w maksymalnie dokładny sposób opracować kanały korzeniowe Państwa zębów i szczelnie je wypełnić. Gwarantuje to dokładność, trwałość i niezawodność leczenia.


Nie czekaj!
Zadzwoń już teraz, aby umówić termin wizyty i uratować swojego zęba!
Jedynie najlepsze rozwiązania są wystarczająco dobre!
LECZENIE KANAŁOWE - Cennik
Leczenie kanałowe kojarzy się pacjentom z bólem i wieloma wizytami. W Kowalikowie Stomatologia leczymy zawsze w znieczuleniu. Maksymalnie na trzech wizytach a najczęściej dwóch. Zabieg leczenia kanałowego przeprowadzamy wykorzystując najnowocześniejsze sposoby chemo-mechanicznego opracowania kanałów. Od 10 lat pracujemy na systemach Protaper/ Protaper next /Protaper Gold/ Wave One gold stale wprowadzając nowe. Doświadczenie dopasowania systemu do anatomii kanałów gwarantuje prawidłowe opracowanie kanałów. Wypełnienia kanałów dzięki temu są szczelne. Zawsze kontrolujemy leczenie zdjęciem. Nie pracujemy na ślepo. W przypadkach niejasnych leczymy ze wsparciem mikroskopu zabiegowego.
- znieczulenie i zdjęcia rentgenowskie podczas leczenia
bezpłatnie
- opracowanie i wypełnienie jednego kanału
od 800,00
- opracowanie i wypełnienie dwóch kanałów
od 900,00
- opracowanie i wypełnienie trzech kanałów
od 1 000,00
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym
450,00
Odbudowa zęba na włóknie szlanym po leczeniu kanałowym.
600,00
Leczenie kanałowe ze wsparciem mikroskopu zabiegowego
od 1 200,00

Leczenie kanałowe
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych przez nas prac:Leczenie kanałowe – dlaczego warto przeprowadzić je w naszym gabinecie?

W gabinecie Kowalikowie Stomatologia zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych endodontów, którzy dysponują zaawansowanymi umiejętnościami i wykorzystują najlepsze techniki. Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która nieustannie się rozwija, dlatego nasi lekarze regularnie poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, kursach i sympozjach. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie sprzętów i najlepszej jakości materiałów przeprowadzamy leczenie kanałowe na jednej wizycie.

Wszystko to pozwala nam na skuteczność w leczeniu tego typu zmian i wypełnianie standardów, jakie wyznacza nowoczesna stomatologia.


Leczenie endodontyczne – kiedy jest niezbędne?

Istnieje szereg przesłanek i objawów, które kwalifikują Pacjenta do przeprowadzenia leczenia endodontycznego w gabinecie stomatologicznym. Najczęstszą przyczyną są rozległe zmiany próchnicowe, które poza zajęciem wierzchnich warstw zęba obejmują zębinę i wywołują jej zapalenie. Taki stan rzeczy może być spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami w kwestii higieny jamy ustnej i brakiem regularnych wizyt u stomatologa. W momencie gdy dojdzie do zapalenia miazgi zębowej Pacjent odczuwa silny i przeszywający ból. Zgorzel zęba – bo tak też nazywane jest zapalenie miazgi – może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia całego organizmu Pacjenta, ze względu na namnażające się bakterie. Leczenie kanałowe jest też często jedynym możliwym wyjściem w przypadku zębów, które uległy urazom mechanicznym. Jest to spowodowane tym, że uszkodzenie może doprowadzić do martwicy miazgi zębowej. Właśnie z tych powodów tak ważne jest podjęcie leczenia kanałowego w odpowiednim momencie. To ono pozwala na uratowanie zęba i zachowanie kompletnego łuku zębowego.


Etapy leczenia kanałowego

Wstępem do leczenia endodontycznego jest specjalistyczna konsultacja w gabinecie stomatologicznym. Podczas niej lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad, a następnie diagnozuje stan zębów, kości i tkanek miękkich w jamie ustnej Pacjenta. Niezbędne jest też wykonanie odpowiednich badań obrazowych. Na ich podstawie ustalane są indywidualne uwarunkowania anatomiczne, które występują w danym przypadku. Po zakończeniu wszelkich przygotowań i zamknięciu etapu diagnostycznego lekarz może przejść do wykonania zabiegu.

Pierwszym etapem leczenia kanałowego jest usunięcie widocznych zmian próchnicowych. Następnie ząb poddaje się rozwierceniu, tak by możliwe było dostanie się do jamy zęba i ujścia kanałów korzeniowych. Z jamy i przestrzeni kanałów korzeniowych stomatolog usuwa miazgę zębową. Zęby – w zależności od rodzaju – mają różną liczbę kanałów, od jednego aż do nawet 6-7. Kanały są opracowywane w dwojaki sposób – najpierw w sposób mechaniczny (metodą ręczną lub maszynową), a następnie w sposób chemiczny. Płukanie kanałów zębowych ma przynieść pewność, że wszelkie resztki miazgi zostały usunięte. Niedokładne oczyszczenie kanałów może doprowadzić do ponownego powstania stanu zapalnego i wymagać powtórnego leczenia kanałowego. Następnie lekarz może przejść do wypełnienia kanałów korzeniowych. Wypełnienie najczęściej wykonuje się gutaperką. Zabieg kończy się estetyczną odbudową korony zębowej i przywróceniu mu pierwotnego kształtu.

Leczenie kanałowe wykonujemy podczas jednej lub dwóch wizyt, a uzależnione to jest bezpośrednio od sytuacji klinicznej Pacjenta. Wszystkie procedury stomatologiczne wykonujemy w naszym gabinecie bez bólu i standardowo stosujemy bezpieczne znieczulenie komputerowe.
Lokalizacja
Kowalikowie STOMATOLOGIA
ul. św. Rocha 155
42-202 Częstochowa
NIP 9222693356

Rejestracja telefoniczna:
+48 502 040 201
Godziny rejestracji:
7:30-19:00
Poniedziałek - Piątek Kowalikowie MED
Copyright
Wykorzystywanie tekstów, materiałów graficznych oraz innych plików zawartych na stronie bez zgody autorów zabronione!

Copyright © 2020-2024 Kowalikowie STOMATOLOGIA
Ładowanie strony: 0.01 sec.
Wykonanie strony: Brewka.pl