Leczenie kanałowe to często jedyny sposób na uratowanie zęba, gdy Pacjent trafia do gabinetu dentystycznego zbyt późno, borykając się już z dolegliwościami bólowymi. Dzięki takiej formie leczenie ząb zostaje zachowany i w dalszym ciągu może pełnić swoje pierwotne funkcje.
Stosowane przez nas procedury, materiały i sprzęt, zapewniają Pacjentowi pełen komfort w trakcie leczenia i sprawiają, że leczenie kanałowe jest bezbolesne!
Leczenie kanałowe zębów - opis:
Zabiegi wykonujemy przy użyciu nowoczesnego sprzętu i najwyższej jakości materiałów. Leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem. Specjalistyczne urządzenia i systemy (Protaper i Protaper Gold z VDV) stosowane w naszym gabinecie, pozwalają nam w maksymalnie dokładny sposób opracować kanały korzeniowe Państwa zębów i szczelnie je wypełnić. Gwarantuje to dokładność, trwałość i niezawodność leczenia.
Nie czekaj!
Zadzwoń już teraz, aby umówić termin wizyty i uratować swojego zęba!
Jedynie najlepsze rozwiązania są wystarczająco dobre!
LECZENIE KANAŁOWE - Cennik
Leczymy w znieczuleniu (bezboleśnie), chemo-mechanicznie systemami, które gwarantują szerokie i dokładne opracowanie kanałów oraz ich wypełnienie specjalnie skalibrowanymi gutaperkami z uszczelniaczem.
- znieczulenie i zdjęcia rentgenowskie podczas leczenia
bezpłatnie
- opracowanie i wypełnienie jednego kanału
od 600,00 zł
- opracowanie i wypełnienie dwóch kanałów
od 700,00 zł
- opracowanie i wypełnienie trzech kanałów
od 800,00 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym
od 350,00 zł
Leczenie kanałowe
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych przez nas prac:
Leczenie kanałowe – dlaczego warto przeprowadzić je w naszym gabinecie?
W gabinecie Kowalikowie Stomatologia zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych endodontów, którzy dysponują zaawansowanymi umiejętnościami i wykorzystują najlepsze techniki. Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która nieustannie się rozwija, dlatego nasi lekarze regularnie poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, kursach i sympozjach. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie sprzętów i najlepszej jakości materiałów przeprowadzamy leczenie kanałowe na jednej wizycie.
Wszystko to pozwala nam na skuteczność w leczeniu tego typu zmian i wypełnianie standardów, jakie wyznacza nowoczesna stomatologia.
Leczenie endodontyczne – kiedy jest niezbędne?
Istnieje szereg przesłanek i objawów, które kwalifikują Pacjenta do przeprowadzenia leczenia endodontycznego w gabinecie stomatologicznym. Najczęstszą przyczyną są rozległe zmiany próchnicowe, które poza zajęciem wierzchnich warstw zęba obejmują zębinę i wywołują jej zapalenie. Taki stan rzeczy może być spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami w kwestii higieny jamy ustnej i brakiem regularnych wizyt u stomatologa. W momencie gdy dojdzie do zapalenia miazgi zębowej Pacjent odczuwa silny i przeszywający ból. Zgorzel zęba – bo tak też nazywane jest zapalenie miazgi – może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia całego organizmu Pacjenta, ze względu na namnażające się bakterie. Leczenie kanałowe jest też często jedynym możliwym wyjściem w przypadku zębów, które uległy urazom mechanicznym. Jest to spowodowane tym, że uszkodzenie może doprowadzić do martwicy miazgi zębowej. Właśnie z tych powodów tak ważne jest podjęcie leczenia kanałowego w odpowiednim momencie. To ono pozwala na uratowanie zęba i zachowanie kompletnego łuku zębowego.
Etapy leczenia kanałowego
Wstępem do leczenia endodontycznego jest specjalistyczna konsultacja w gabinecie stomatologicznym. Podczas niej lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad, a następnie diagnozuje stan zębów, kości i tkanek miękkich w jamie ustnej Pacjenta. Niezbędne jest też wykonanie odpowiednich badań obrazowych. Na ich podstawie ustalane są indywidualne uwarunkowania anatomiczne, które występują w danym przypadku. Po zakończeniu wszelkich przygotowań i zamknięciu etapu diagnostycznego lekarz może przejść do wykonania zabiegu.
Pierwszym etapem leczenia kanałowego jest usunięcie widocznych zmian próchnicowych. Następnie ząb poddaje się rozwierceniu, tak by możliwe było dostanie się do jamy zęba i ujścia kanałów korzeniowych. Z jamy i przestrzeni kanałów korzeniowych stomatolog usuwa miazgę zębową. Zęby – w zależności od rodzaju – mają różną liczbę kanałów, od jednego aż do nawet 6-7. Kanały są opracowywane w dwojaki sposób – najpierw w sposób mechaniczny (metodą ręczną lub maszynową), a następnie w sposób chemiczny. Płukanie kanałów zębowych ma przynieść pewność, że wszelkie resztki miazgi zostały usunięte. Niedokładne oczyszczenie kanałów może doprowadzić do ponownego powstania stanu zapalnego i wymagać powtórnego leczenia kanałowego. Następnie lekarz może przejść do wypełnienia kanałów korzeniowych. Wypełnienie najczęściej wykonuje się gutaperką. Zabieg kończy się estetyczną odbudową korony zębowej i przywróceniu mu pierwotnego kształtu.
Leczenie kanałowe wykonujemy podczas jednej lub dwóch wizyt, a uzależnione to jest bezpośrednio od sytuacji klinicznej Pacjenta. Wszystkie procedury stomatologiczne wykonujemy w naszym gabinecie bez bólu i standardowo stosujemy bezpieczne znieczulenie komputerowe.