Profilaktyka stomatologiczna

//Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna2020-09-24T13:37:13+00:00

Codzienna higiena jamy ustnej stanowi podstawę do zachowania zdrowego uśmiechu. Czasem jednak rutynowe zabiegi, które można samodzielnie wykonać w domu, nie są wystarczające. W takich sytuacjach warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta zatroszczy się o stan i wygląd zębów. W gabinecie Stomatologii Rodzinnej wykonujemy pełen zakres zabiegów profilaktycznych, dbając o to, by uśmiechy naszych Pacjentów były naprawdę olśniewające!

Dlaczego warto poddawać się zabiegom profilaktycznym w gabinecie stomatologicznym?

Nawet codzienne szczotkowanie zębów rano i wieczorem, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych i używanie najlepszych środków do higieny jamy ustnej, może nie być wystarczające, by skutecznie uchronić się przed problemami ze zdrowiem jamy ustnej i zębów. Odkładanie się płytki nazębnej i tworzenie nieestetycznej warstwy kamienia nazębnego prowadzi do rozwoju próchnicy. Odpowiednio dostosowane do potrzeb Pacjenta zabiegi profilaktyczne pomagają tego uniknąć i uchronić go przed poważnymi schorzeniami przyzębia i jamy ustnej. 

Jakie zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej wykonujemy w naszym gabinecie?

W gabinecie Stomatologii Rodzinnej kompleksowo dbamy o zdrowie zębów naszych Pacjentów. Wykonujemy zabiegi z zakresu profilaktyki, takie jak:

 • Skaling

  czyli usuwanie przy pomocy specjalnych narzędzi stomatologicznych warstwy kamienia nazębnego. Do przeprowadzenia tego zabiegu, używamy urządzenia emitującego ultradźwięki, które w bezbolesny sposób rozbijają warstwę kamienia. 

 • Piaskowanie

  umożliwia pozbycie się zalegającego na powierzchni zębów osadu. Podczas tego zabiegu wykorzystujemy mieszaninę wody, powietrza i dwuwęglanu sodu, która jest aplikowana pod ciśnieniem. 

 • Polerowanie zębów

  pozwala usunąć wszelkie naloty, osady i przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Do wykonania zabiegu polerowania wykorzystujemy specjalistyczne pasty ścierne, gumki i szczoteczki. 

 • Lakierowanie fluorem  

  polega na aplikacji na zęby cienkiej warstwy specjalistycznego lakieru, który jest bogaty w związki fluoru. Zabieg ten może być wykonywany zarówno u Dzieci, jak i dorosłych.

 • Lakowanie szczelin międzyzębowych

  wykonujemy w obrębie przedtrzonowców i trzonowców. Wszelkie zagłębienia i bruzdy zębowe wypełniamy lakiem, który zmniejsza ryzyko pojawienia się zmian próchnicowych i ułatwia codzienną higienę jamy ustnej. 

 • Lapisowanie zębów mlecznych

  przeprowadzamy ten zabieg u Małych Pacjentów, którzy nie mają jeszcze zębów stałych. 

Zabiegi te — w różnych konfiguracjach dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta — często wykonujemy podczas jednej wizyty, w ramach oferowanych przez nas pakietów higienizacyjnych. Z reguły wskazane czynności profilaktyczne są bezbolesne, ale oczywiście w przypadku wyjątkowo wrażliwych Pacjentów, dla zapewnienia jak najwyższego komfortu, umożliwiamy zastosowanie dodatkowego znieczulenia.

Wybielanie zębów – jak możemy poprawić barwę Twojego uśmiechu?

W naszym gabinecie można skorzystać również z profesjonalnego wybielania zębów. Uśmiech nieustannie narażony jest na działanie niekorzystnych czynników — takich jak niewłaściwa dieta, czy nałogi — pod wpływem których wraz z upływem lat może tracić swój naturalny blask i piękny, biały kolor. Można go jednak z łatwością przywrócić, poddając zęby profesjonalnemu wybielaniu w gabinecie dentystycznym. 

W Stomatologii Rodzinnej do przeprowadzenia pełnego zabiegu wybielania wystarczą dwie sesje, które odbywają się pod ścisłą kontrolą lekarza. Stosowana przez nas metoda, w odróżnieniu od domowych sposobów, jest niezwykle efektywna i w pełni bezpieczna. Zęby można wybielić nawet o kilka odcieni, bez ryzyka uszkodzenia szkliwa i wystąpienia nadwrażliwości.