Implanty Zębów

//Implanty Zębów
Implanty Zębów2020-12-19T19:12:51+00:00

Implanty stomatologiczne — zwane także trzecimi zębami — są bardzo komfortowym i wysoce estetycznym uzupełnieniem braków zębowych. Dzięki nim Pacjent może bez ograniczeń korzystać z życia, smakować ulubionych potraw i szeroko się uśmiechać. W gabinecie Stomatologii Rodzinnej doświadczeni implantolodzy zmieniają uśmiechy na lepsze. W naszym centrum stomatologii mieszczącym się w Częstochowie bezpiecznie przeprowadzamy Pacjentów przez wszystkie etapy postępowania implantologicznego – od konsultacji, aż po sam zabieg, jakim jest wszczepienie implantów.

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy jest nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpieczne i trwałe uzupełnianie braków powstałych zarówno w wyniku utraty pojedynczego zęba, jak i wielu zębów. Tytanowy lub cyrkonowy wszczep ma kształt stożka. Umieszczony w kości implant wraz z upływem czasu zrasta się z nią i przejmuje naturalne funkcje utraconego zęba. Implanty zębowe wykonuje się na potrzeby stomatologii z biozgodnych surowców, które nie wywołują u Pacjenta reakcji alergicznych i łatwo poddają się osteointegracji. Implant jest sztucznym korzeniem zębowym, ale dla osiągnięcia estetycznego efektu wizualnego, niezbędna jest także rekonstrukcja korony zęba. By wiernie odtworzyć jej wygląd, do osadzenia na implancie używa się koron protetycznych. Implanty stomatologiczne doskonale nadają się do uzupełniania zarówno pojedynczych, jak i rozległych braków zębowych. To rozwiązanie ma wiele zalet, które kształtują jego znaczącą przewagę nad tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi. Implanty to recepta na piękny i pełny uśmiech, który nie starzeje się z biegiem lat.

implantacja zębów

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty mają wiele cech, które przemawiają na ich korzyść i skłaniają Pacjentów do zdecydowania się właśnie na to konkretne rozwiązanie protetyczne. Pierwszym i zauważalnym gołym okiem efektem po zabiegu wszczepienia implantów, jest wyraźna poprawa wyglądu Pacjenta. Znika problem z zapadniętymi policzkami, twarz odzyskuje swój dawny, pełny kontur, a biały, kompletny uśmiech odmładza i jest powodem do dumy.

Poza walorami estetycznymi zabieg implantacji niesie za sobą szereg pozytywnych skutków zdrowotnych i psychologicznych. Jednym z najistotniejszych jest to, że implanty wszczepione w odpowiednim momencie — najlepiej jak najszybciej po ekstrakcji lub utracie zęba — zapobiegają zanikowi kości. Ponadto, ułatwiają spożywanie i przeżuwanie pokarmów, eliminując problemy gastryczne i przywracając prawidłowy rozkład sił żucia. Zastosowanie wszczepów pozwala także pozbyć się nabytych wad wymowy. Implanty zdecydowanie ułatwiają zachowanie higieny, ponieważ w odróżnieniu od protez, nie trzeba o nie specjalnie dbać. W zupełności wystarczy klasyczna rutyna pielęgnacyjna i regularne wizyty u stomatologa.

Uśmiech odmieniony dzięki implantom zębowym skutecznie podnosi też samoocenę Pacjenta i podbudowuje jego poczucie własnej wartości. Piękne zęby ułatwiają także nawiązywanie kontaktów interpersonalnych i dodają pewności siebie w codziennych sytuacjach.

Jak przebiega proces implantacji?

Wstępem do leczenia implantologicznego jest konsultacja specjalistyczna. Podczas niej lekarz zasięga informacji dotyczących ogólnego stanu zdrowia, stylu życia Pacjenta, a także dokładnie zapoznaje się z jego problemem oraz oczekiwaniami. Przeprowadza również badanie, w którego trakcie ocenia stan zębów, kości i tkanek miękkich w jamie ustnej Pacjenta. Implantolog może zlecić też przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych, które pozwolą lepiej zaplanować zabieg. W gabinecie sporządzana jest również dokumentacja fotograficzna, która pozwala zachować obraz stanu wyjściowego zgryzu Pacjenta i porównać go z efektami. Na podstawie wszystkich zebranych informacji opracowywany jest szczegółowy plan leczenia.

Następnie można przystąpić do realizacji założeń i celów postawionych na wcześniejszych wizytach, podczas których powstał plan leczenia. Sam przebieg procedury implantacyjnej może się nieco róznić w zależności od rodzaju zastosowanych implantów. W każdym przypadku podczas leczenia w naszym centrum stomatologii stosujemy bezpieczne znieczulenie, które podnosi komfort Pacjenta i eliminuje niepotrzebny stres związany z ewentualnym bólem. W trakcie zabiegu implant wszczepiany jest w tkankę w jamie ustnej Pacjenta. Następnie implant zrasta się z kością, a po zakończeniu procesu osteointegracji można na nim osadzić koronę protetyczną. Leczenie implantologiczne, jak i same zabiegi są zazwyczaj bezpieczne i charakteryzuje je brak jakichkolwiek skutków ubocznych.

U większości Pacjentów proces rekonwalescencji trwa kilka tygodni. W tym czasie należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza związanych z prowadzonym stylem życia i higieną jamy ustnej oraz zębów.

Jakie rozwiązania implantologiczne stosujemy w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne rozwiązania implantologiczne, które gwarantują maksymalną skuteczność leczenia i wysoką estetykę. Podczas zabiegów z zakresu implantologii wykorzystujemy systemy tioLogic, MIS i OBI. Oferujemy także pełne spektrum okołoimplantacyjnych zabiegów chirurgicznych. W cenie gwarantujemy pełną opiekę pozabiegową, dwie wizyty kontrolne oraz zdjęcie szwów.

Informacji dotyczących cen zabiegów implantologicznych można zasięgnąć, zapoznając się z naszym cennikiem. W przypadku prac, które wymagają wszczepienia większej liczby implantów, koszty, które Pacjent poniesie za poszczególne zabiegi i leczenie wyceniamy indywidualnie.

Kiedy warto zdecydować się na wszczepienie implantów?

Implanty zębowe polecamy szczególnie Pacjentom, którzy mają problemy z korzystaniem z klasycznych protez i oczekują trwałego oraz wysoce estetycznego efektu. Implanty można zastosować u Pacjentów w każdym wieku, pod warunkiem, że zakończył się proces wzrostu kości. Ze względu na to ograniczenie, w praktyce implanty zębów można wszczepiać tylko u osób, które ukończyły 18 lat.