Chirurgia stomatologiczna

//Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna2020-09-24T13:46:18+00:00

Zdarzają się przypadki, kiedy Pacjent, ze względu na występujące dolegliwości, wymaga interwencji chirurgicznej. W takiej sytuacji powinien powierzyć zdrowie swoich zębów i innych tkanek w jamie ustnej w ręce doświadczonego chirurga stomatologicznego. Takiego specjalistę można znaleźć w naszym gabinecie. W Stomatologii Rodzinnej w Częstochowie dysponujemy nowoczesnym sprzętem i podejmujemy się wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

Jaki jest przebieg interwencji chirurgicznych?

Wiemy, że wielu Pacjentów odczuwa poważny stres związany z wizytą u dentysty. W efekcie często drobne problemy, czy infekcje z biegiem czasu przeradzają się w poważny problem, który wymaga podjęcia leczenia operacyjnego. Pierwszym etapem jest wnikliwa diagnostyka i badanie, które ma na celu określenie rodzaju, stopnia zaawansowania problemu i stanu zębów, kości oraz tkanek miękkich w jamie ustnej Pacjenta.

Na kolejnych etapach każda interwencja chirurgiczna przebiega nieco inaczej, jednak we wszystkich przypadkach staramy się realizować naszą misję leczenia bez bólu, gwarantując znieczulenie komputerowe w cenie zabiegu. Stosujemy bezprzewodowy, komputerowy system znieczulenia Calaject i strzykawkę do znieczuleń śródwięzadłowych Citoject. Wykorzystanie fizjodyspensera gwarantuje najwyższą precyzję wykonywanych zabiegów.

Operacje chirurgiczne wykonują w naszym gabinecie wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jakie usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej świadczymy w naszym gabinecie?

W gabinecie Stomatologii Rodzinnej wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgicznych. Najczęściej Pacjenci zgłaszają się do nas w celu przeprowadzenia:

 • Chirurgicznej ekstrakcji zębów — w trakcie zabiegu lekarz przy użyciu odpowiednich narzędzi usuwa ząb i dokonuje oczyszczenia tkanek z pozostałości zmian zapalnych. Bardzo często w toku procedury chirurgicznej usuwane są ósemki, zwane także zębami mądrości.
 • Resekcji zębów — polega na stworzeniu okienka kostnego znajdującego się w okolicy wierzchołka korzenia zęba i zlikwidowaniu wszelkich zmian zapalnych.
 • Zabiegu zamknięcia połączeń ustno-zatokowych — powstanie przetoki jest częstym powikłaniem po zabiegu usunięcia zęba. Zabieg polega na wycięciu fragmentu dziąsła i przesunięcie go w takie położenie, by stanowił on zamknięcie otworu do zatoki, powstałego wskutek wyrwania zęba.
 • Plastyki wyrostka — zabieg ten ma na celu nadanie właściwego kształtu błonie śluzowej i podłożu kostnemu, w taki sposób, aby proteza utrzymywała się w odpowiednim miejscu i nie przeszkadzała Pacjentowi w normalnym funkcjonowaniu.
 • Ekstrakcji zębów zatrzymanych — o zębach zatrzymanych mówimy wówczas, gdy nie wyrżnęły się nad powierzchnię dziąsła, lub kiedy ich korony są widoczne tylko częściowo. Ze względu na szereg negatywnych skutków zdrowotnych i nieprzyjemnych objawów zęby zatrzymane najczęściej kwalifikują się do chirurgicznego usunięcia.
 • Odsłonięcia zębów zatrzymanych pod aparat stały — w przypadku niektórych Pacjentów jest to niezbędna procedura poprzedzająca wdrożenie leczenia ortodontycznego.
 • Hemisekcji — czyli zabiegu wycięcia fragmentu korzenia i korony, a następnie poddanie ich odbudowie. Hemisekcję wykonuje się np. w przypadku uszkodzeń korzeni, które nastąpiły na skutek uszkodzeń mechanicznych, zaawansowanej próchnicy, czy źle przeprowadzonego leczenia kanałowego.

Nasze standardy leczenia

Podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych kierujemy się najwyższymi standardami, wśród których możemy wymienić takie jak:

 • Nowoczesna i szeroka diagnostyka — która umożliwia nam dostosowanie planu leczenia indywidualnie dla konkretnego Pacjenta i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zabiegu.
 • Długofalowy plan leczenia — nie poprzestajemy tylko na zabiegu chirurgicznym i wyeliminowaniu konkretnego problemu. Na potrzeby Pacjenta tworzymy długofalowy plan leczenia, obejmujący także działania z zakresu innych gałęzi stomatologii (np. implantologia, protetyka, ortodoncja).
 • Leczenie bez bólu — bezbolesne leczenie to większy komfort zarówno dla Pacjenta, jak i lekarza, który podejmuje się wykonania zabiegu. W naszym gabinecie koszt znieczulenia komputerowego jest wliczony w cenę zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.
 • Atmosfera przyjazna Pacjentowi – bardzo ważne jest dla nas, by wizyta w naszym gabinecie była dla Pacjenta pozytywnym doświadczeniem. Nasz personel na każdym etapie leczenia otacza Pacjenta fachową opieką, wykorzystując ogromne pokłady empatii i pozytywnych emocji.