Wybielanie zębów

/Wybielanie zębów
Wybielanie zębów2020-01-20T14:09:25+00:00

Piękne zęby, to białe zęby! Uśmiech w tym odcieniu jest najbardziej pożądany przez wszystkich Pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne. Nic dziwnego – jest przecież synonimem zdrowia, młodości i atrakcyjności. Barwa zębów w dużej mierze jest jednak uwarunkowana indywidualnymi cechami oraz stylem życia i żywienia, jakie prowadzi konkretna osoba. Na szczęście – dzięki zdobyczom współczesnej stomatologii – nieestetyczną barwę zębów można trwale zmienić w gabinecie dentystycznym. Szukasz placówki, która oferuje wybielanie zębów w Częstochowie? W Stomatologii Rodzinnej przeprowadzamy profesjonalne wybielanie zębów, którego efekty utrzymują się przez długi czas.

Co powoduje powstawanie przebarwień na zębach?

Przebarwienia na zębach mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Plamki, które pojawiają się na zębach lub całkowita zmiana koloru mogą być spowodowane tym, co ląduje na naszym talerzu. Dieta ma bardzo duży wpływ na barwę zębów. To dlatego, że wiele produktów spożywczych zawiera silne barwniki pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Mają one zdolność zmieniania koloru zębów. Szczególnie niebezpieczne w tej kwestii są pokarmy i napoje bogate w czerwone, niebieskie i brązowe barwniki. Należą do nich np. owoce leśne, czerwone wino, a także kawa i herbata. Zęby często przebarwiają się też u osób, które są nałogowymi palaczami papierosów. Warto zwrócić uwagę także na to, że niekorzystny odcień zębów nie zawsze jest kwestią złych wyborów Pacjentów. Często z tego typu problemem borykają się ludzie, u których zdiagnozowane zostały zaburzenia hormonalne, lub osoby przyjmujące niektóre leki. Większości przebarwień można jednak skutecznie się pozbyć decydując się na zabieg wybielania w gabinecie.

wybielanie zębów w Częstochowie

Wybielanie zębów – dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Przebarwienia nazębne są źródłem wielu kompleksów związanych z uśmiechem. Na szczęście decyzja o przeprowadzeniu zabiegu wybielania zębów pomoże skutecznie się ich pozbyć. Powierzenie swojego uśmiechu w ręce specjalistów daje gwarancję, że jego odcień zostanie profesjonalnie dobrany do karnacji i urody Pacjenta. Dzięki temu zęby będą wyglądać pięknie, jednak wciąż naturalnie. Nowy, bielszy uśmiech potrafi diametralnie odmienić życie człowieka otwierając go na świat i nowe znajomości. Warto dać sobie tę szansę i nie odkładać decyzji o zabiegu.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym gwarancją komfortu i bezpieczeństwa

Wiele osób testuje domowe sposoby na wybielanie zębów, nie zdając sobie z tego sprawy, jak jest to dla nich niebezpieczne. Substancje wybielające mają bardzo silne działanie. Biorąc pod uwagę, że szkliwo jest bardzo delikatne, środków wybielających należy używać z dużą ostrożnością. Powszechnie dostępne pasty i żele wybielające, często pozbawione są szczegółowych informacji na temat stężeń substancji czynnych i mogą zawierać zbyt wiele drobinek ścierających. Ich długotrwałe używanie rodzi ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów i osłabienia ich kondycji. Na skutek niewłaściwego używania produktów wybielających na własną rękę można nabawić się poważnych problemów stomatologicznych. W przypadku zabiegu wybielania zębów w gabinecie nie ma takiego problemu. Cała procedura jest w pełni bezpieczna i odbywa się pod okiem lekarza. Oczywiście zabieg wybielania zębów poprzedza konsultacja stomatologiczna. Podczas niej dentysta ocenia stan zębów Pacjenta i decyduje, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania procedury wybielania. W Stomatologii Rodzinnej do przeprowadzenia pełnego zabiegu wybielania wystarczą zaledwie dwie sesje. Stosowana przez nas metoda, w odróżnieniu od domowych sposobów, jest niezwykle efektywna i w pełni bezpieczna. Zęby można wybielić nawet o kilka odcieni, bez ryzyka uszkodzenia szkliwa i wystąpienia nadwrażliwości. Po zabiegu szczegółowo instruujemy Pacjenta, jakich zaleceń powinien przestrzegać, by nowy odcień zębów utrzymał się jak najdłużej. Kluczem jest tutaj odpowiednia tzw. „biała dieta” i wystrzeganie się palenia papierosów. Efekty wybielania utrzymują się zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli Pacjent zauważy, że jego uśmiech ponownie zaczyna ciemnieć istnieje możliwość przeprowadzenia ponownego zabiegu podtrzymującego efekty kuracji.