Stomatologia zachowawcza

//Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza2020-09-24T13:44:01+00:00

Gdy pojawia się próchnica, trzeba działać w celu wyeliminowania jej ognisk i szkodliwych następstw. My robimy to szybko i zdecydowanie, ale jednocześnie bezpiecznie dla Pacjenta. W gabinecie Stomatologii Rodzinnej przeprowadzamy leczenie zachowawcze u osób w każdym wieku i oferujemy profesjonalną pomoc niezależnie od stadium rozwoju próchnicy, z jakim zgłasza się do nas Pacjent.

Jak przebiega leczenie zachowawcze?

Najistotniejszym elementem profilaktyki stomatologicznej są systematyczne przeglądy stanu zębów. Odpowiednio częste wizyty kontrolne, pozwalają wykryć zmiany próchnicowe na bardzo wczesnym stadium. Jeśli lekarz stwierdzi obecność zmian próchnicowych, podejmuje się leczenia i dostosowuje odpowiednią metodę. Po usunięciu zniszczonych tkanek dokonujemy odbudowy estetycznej zęba, wykorzystując komponenty, które są trwałe i dostosowane do naturalnej barwy zęba.

Jakie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonujemy w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej. W Stomatologii Rodzinnej Pacjenci mogą skorzystać z:

  • Profilaktycznych przeglądów uzębienia i jamy ustnej — stanowią one podstawowy instrument profilaktyki przeciwpróchnicowej. Zalecamy, by tego rodzaju wizyty odbywać dwa razy do roku.
  • Nowoczesnej diagnostyka próchnicy — korzystamy z wysokiej jakości sprzętu, który pozwala nam wykrywać zmiany próchnicowe zlokalizowane nawet w trudno dostępnych miejscach. 
  • Leczenia kanałowegoodpowiednio przeprowadzone leczenie kanałowe umożliwia uratowanie zęba dotkniętego poważnymi zmianami próchnicowymi.
  • Odbudowy zębów — przeprowadzamy ją w przypadkach, gdy zęby zostały znacząco zniszczone przez postępującą próchnicę lub uszkodzone w sposób mechaniczny. Odbudowę kompozytową przeprowadzamy, gdy u Pacjenta nie ma możliwości wykonania klasycznego wypełnienia. 
  • Leczenia nadwrażliwości — skutecznie leczymy nadwrażliwość spowodowaną utratą szkliwa. 

Jakich materiałów i sprzętu używamy?

W Stomatologii Rodzinnej wykorzystujemy nowoczesne technologie i zaawansowany sprzęt, które pomagają nam precyzyjniej diagnozować i leczyć problemy związane ze zdrowiem zębów i jamy ustnej. Przeprowadzając leczenie zachowawcze, wykorzystujemy materiały typu: G-aenial, Gradia i Enamel Plus, dzięki którym gwarantujemy anatomiczną odbudowę zębów.

Ogromną wagę przykładamy do wyglądu i trwałości wypełnień. Są one wysoce estetyczne, a ich kolor nie odróżnia się od barwy tkanek zęba. Dla osiągnięcia maksymalnej precyzji bardzo często pracujemy, używając lup stomatologicznych.

Leczenie endodontyczne przeprowadzamy przy użyciu specjalnych urządzeń do leczenia kanałowego oraz systemów Protaper i Protaper Gold z VDV.  Umożliwiają one dokładne opracowanie kanałów oraz ich szczelne wypełnienie.

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi diagnostycznemu Pacjent nie musi wstawać z fotela, aby wykonać zdjęcie kontrolne. Posiadamy tak ustawiony sprzęt do zdjęć kontrolnych, że pacjent nie musi wstawać z fotela, aby wykonać zdjęcie kontrolne. Chroni to przed reinfekcją śliną.