Stomatologia dziecięca

//Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca2020-09-24T13:49:09+00:00

Leczenie Małych Pacjentów jest zawsze największym wyzwaniem dla stomatologów. W Stomatologii Rodzinnej każdego dnia staramy się mu sprostać, otaczając Najmłodszych Pacjentów, którzy do nas trafiają troską, opieką i przyjazną atmosferą. Robimy wszystko, by widok stomatologa i fotela dentystycznego wzbudzał u Dzieci uśmiech, a nie lęk i niepotrzebny stres.

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na wizytę do stomatologa dziecięcego?

Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty zalecana jest, gdy dziecko skończy 1,5 roku. Oczywiście w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy udać się do specjalisty wcześniej. Warto mieć świadomość, że właśnie ten pierwszy kontakt ze stomatologiem ma największe znaczenie, w kwestii kształtowania się podejścia Dziecka do leczenia i relacji z lekarzem. Wizyta adaptacyjna jest okazją do zapoznania się Małego Pacjenta z gabinetem dentystycznym, oswojenia się z panującą tam atmosferą i wykorzystywanymi przez stomatologa narzędziami. Dzięki wizycie adaptacyjnej każde kolejne odwiedziny w gabinecie będą dla Dziecka łatwiejsze, a leczenie będzie przebiegało sprawniej i bardziej komfortowo. 

Dobrze jest zdecydować się na wizytę właśnie u pedodonty, a nie zwykłego stomatologa. Można mieć wtedy pewność, że specjalista będzie dysponował odpowiednim podejściem do Małego Pacjenta, będzie empatyczny i cierpliwy. W naszym gabinecie można spotkać uśmiechniętych i doświadczonych stomatologów dziecięcych, którzy doskonale wiedzą, jak zadbać o uśmiech Maluszka.

Jak przebiega wizyta u stomatologa dziecięcego?

By wyeliminować ewentualny ból i wywołać u Dziecka wyłącznie pozytywne uczucia, stosujemy bezpieczne i skuteczne formy znieczulenia. Podczas wizyty w naszym gabinecie nie nakłaniamy Małego Pacjenta do współpracy — staramy się dokładnie tłumaczyć wszystkie wykonywane czynności i przedstawiać je w kategoriach zabawy. Nasz gabinet dziecięcy jest bardzo kolorowy i pełen zabawek, a odwiedzające nas Maluchy otrzymują drobne upominki i tytuł Dzielnego Pacjenta.

Jakie zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej wykonujemy?

Oferujemy szerokie spektrum zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej i przeprowadzamy naszych Pacjentów od wizyt adaptacyjnych poprzez zabiegi profilaktyczne i leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych. W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi takie jak:

  • Leczenia zębów z użyciem wypełnień światłoutwardzalnych — wykorzystujemy trwałe i bezpieczne dla Dzieci plomby. 
  • Usunięcie zęba mlecznego — usuwamy zęby mleczne ze względu na wskazania ortodontyczne, zaawansowane zmiany próchnicowe lub wady rozwojowe. 
  • Chirurgiczne i laserowe podcinanie wędzidełka — wykonujemy frenotomię, by zapobiec powstawaniu problemów stomatologicznych i wad wymowy.
  • Pełna higienizacja jamy ustnej — mająca na celu usunięcie osadu i kamienia nazębnego. 
  • Fluoryzacja — pokrywamy zęby preparatem bogatym we fluor, by ochronić je przed nadwrażliwością i próchnicą.
  • Ozonowanie zębów — tą metodą eliminujemy zmiany próchnicowe w początkowym stadium rozwoju i zapobiegamy pojawieniu się nowych, poprzez likwidację nawet 99,9% bakterii.
  • Lakowanie zębów — pokrywamy bruzdy zębowe specjalistycznym preparatem, który minimalizuje gromadzenie się płytki nazębnej.  
  • Lapisowanie zębów — impregnujemy zęby mleczne zaatakowane przez próchnicę, używając do tego celu preparatu z azotanem srebra.